Kliknij, aby powiększyćWe wtorkowe przedpołudnie, 26 marca 2019 roku, na oddziale dla dzieci barcińskiej biblioteki tworzyliśmy bociany i żabki. Uczestnikami warsztatów była klasa II B ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie z wychowawczynią panią Renatą Dziurzyńską.

W kolorowym oddziale dla dzieci uczestników powitała bibliotekarka pani Joanna Kujawa-Drozdowska i zaprosiła małych gości do warsztatowej zabawy. Zanim dzieci przystąpiły do pracy rozmawialiśmy o pierwszych zwiastunach wiosny. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, znały nazwy kwiatki zwiastujące nadejście wiosny – przebiśniegi, krokusy i zawilce. Dzieci opowiadały o budzących się niedźwiedziach i przylatujących bocianach.

Następnie uczestnicy wysłuchali wierszy Marii Konopnickiej pt. „Bocian” i „Żabka Helusi”, które wywołały uśmiechy na twarzach dzieci. Po ich przeczytaniu przystąpiliśmy do części praktycznej zajęć. Tym razem tworzyliśmy bociany z papierowych talerzyków i plastikowych łyżek. Dzieci wycinały pojedyncze elementy, które należało połączyć, aby stworzyć lecącego bociana. Drugim zadaniem warsztatowym, postawionym przed uczestnikami było zrobienie żabki z plasteliny. Dzieci z nieukrywaną radością lepiły „rechotki”. Na koniec zajęć uczestnicy chętnie pozowali do wspólnego zdjęcia z plastelinowymi zielonymi żabkami i plastikowymi biało-czarno-czerwonymi boćkami. Wychodząc z zajęć w bibliotecznym holu uczniowie próbowali sprawdzać, jak latają ich bociany.

{gallery}images/stories/_materialy_2019/inne_wydarzenia/wszystkie/27032019{/gallery}