Kliknij, aby powiększyćW środę 20 marca 2019 r. w piechcińskiej bibliotece odbyła się lekcja biblioteczna pn. „Jak zadbać o zdrowy sen?”, w ramach cyklu „Arteterapia dla Małych i Dużych”. Na spotkanie przyszli uczniowie I klasy Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z wychowawcą, panią Elżbietą Krawczyk.

W trakcie zajęć pierwszoklasiści wzięli udział w zabawach integracyjnych („Powitanie”, „Mój zabawny sen”). Następnie dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Koszmary małego susła. Jak pokonać problemy ze snem?”, po czym uczestniczyły w pogadance na temat zasad higieny snu i jego wpływu na nasze zdrowie. Uczniowie dowiedzieli się, iż należy chodzić spać o tej samej porze, a dzieci w ich wieku powinny kłaść się do łóżka około godziny 20.00. Dwie godziny przed snem trzeba zjeść kolację (niezbyt obfitą), umyć się, przebrać w wygodną piżamę, przewietrzyć sypialnię i zabrać do łóżka przytulankę. Warto też przeczytać ulubioną wieczorynkę lub posłuchać relaksującej muzyki.

Podczas lekcji bibliotecznej dzieci uczestniczyły także w zabawie polegającej na zaprowadzeniu postaci bajkowych do przedmiotów, które do nich należą. To zadanie z pewnością zachęciło pierwszoklasistów do czytania przed snem znanych bajek.

Dorota Witkowska