Kliknij, aby powiększyć25 marca 2019 roku, po weekendowej przerwie z oddziału dla dzieci barcińskiej biblioteki, znów wyfrunęły bociany. Uczestnikami poniedziałkowych warsztatów była klasa I C ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie z wychowawczynią panią Anitą Rzepka.

Dzieci powitała dyrektor biblioteki pani Grażyna Szafraniak i zaprosiła małych gości do wspólnej zabawy podczas warsztatów. Zanim jednak dzieci przystąpiły do pracy, bibliotekarka rozmawiała z nimi na temat pierwszych zwiastunów wiosny. Dzieci wykazały się bardzo dużą wiedzą w tym temacie. Mówiliśmy o przebiśniegach, krokusach i zawilcach, czyli kwiatach zwiastujących wiosnę oraz niedźwiedziach, które budzą się z zimowego snu i bocianach, które przylatują do nas na wiosnę.

Następnie uczestnicy wysłuchali wierszy Marii Konopnickiej pt. „Bocian” i „Żabka Helusi”, które wywołały uśmiechy na twarzach dzieci. Po ich przeczytaniu przystąpiliśmy do prac warsztatowych. Tym razem tworzyliśmy bociany z papierowych talerzyków i plastikowych łyżek. Dzieci wycinały pojedyncze elementy, które należało połączyć, aby powstały przepiękne bociany w locie. Na koniec zajęć uczestnicy chętnie pozowali do wspólnego zdjęcia ze swoimi boćkami.

Joanna Kujawa-Drozdowska

{gallery}images/stories/_materialy_2019/inne_wydarzenia/wszystkie/25032019_1{/gallery}