Kliknij, aby powiększyć18 marca na Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyły się kolejne zajęcia z kodowania w ramach Bibliotecznego Klubu Kodowania „Kodujemy!”. W centrum uwagi tym razem znalazły się kolorowe plastikowe kubeczki, za pomocą których uczestnicy zajęć uczyli się podstawowych komend typu: ‘prosto’, ‘ w górę’, ‘w dół’ itd.

. Korzystając z tego typu poleceń podzielone na grupy dzieci budowały kubeczkowe wieże - należało tak zapisać linie kodu, aby inna drużyna mogła na ich podstawie zbudować dokładnie taką samą konstrukcję. Było z tym sporo śmiechu, szczególnie przy zadaniu, które polegało na wzniesieniu najwyższej wieży. Dużo frajdy sprawiło także zadanie budowania konstrukcji bez użycia rąk – dzieci mogły posługiwać się tylko swego rodzaju „chwytaczem’ wykonanym ze sznurka i gumki.

{gallery}images/stories/_materialy_2019/inne_wydarzenia/wszystkie/19032019_3{/gallery}