Kliknij, aby powiększyć15 marca 2019 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży barcińskiej biblioteki odbyły się warsztaty plastyczne pt. „Kropką malowane”. Zajęcia zostały przygotowane dla uczestników projektu „Edukowanie przez czytanie”.

Podczas warsztatów zadaniem dzieci ich rodziców i opiekunów było wykonanie wspólnej pracy tematycznie nawiązującej do zbliżającej się wiosny. Każda rodzina otrzymała ilustrację, którą należało pomalować farbami plakatowymi. Jednakże tym razem bez użycia pędzelków. Dzieci otrzymały ołówki z gumką oraz zestaw farb. Należało gumkę zamoczyć w farbie i nanieść ją na ilustrację stawiając kolorowe kropeczki jedna obok drugiej. Technika ta wymagała od dzieci i ich rodziców dużej cierpliwości i dokładności. Z wykonanych przez rodziny ilustracji powstała przepiękna wiosenna wystawa, którą można zobaczyć w holu biblioteki już od wtorku. Zapraszamy do zwiedzania.

Justyn Pałka

{gallery}images/stories/_materialy_2019/inne_wydarzenia/wszystkie/19032019{/gallery}