Kliknij, aby powiększyć18 lutego 2019 roku, odbyły się warsztaty „Dlaczego każdy z nas jest inny?”, w których uczestniczyła klasa I B z wychowawczynią panią Olgą Nowicką. Spotkanie poprowadziła bibliotekarka pani Justyna Pałka. Warsztaty rozpoczęliśmy od wspólnej rozmowy, o tym czy my sami różnimy się czymś od siebie?!? Kolejnym elementem warsztatów było szukanie różnić między obrazkami. Okazało się, że obrazki na pierwszy rzut oka są identyczne ale po dokładniejszej analizie okazało się, że obrazki bardzo się od siebie różnią.

Po wspólnych poszukiwaniach pierwszoklasiści wysłuchali wiersza Juliana Tuwima pt. „Wszyscy dla wszystkich” z którego treści dowiedzieli się, że choć każdy robi co innego, to uzupełniamy się i pomagamy sobie nawzajem. Podsumowaniem zajęć był wspólnie wykonany plakat z ilustracji, które narysowały dzieci podczas warsztatów. Uczniowie ilustrowali swoje zainteresowania i hobby. Okazało się, że część dzieci choć różnią się od siebie charakterem, zachowaniem oraz wyglądem mają jednak podobne zainteresowania, które je łączą. Na koniec zajęć uczniowie klasy I B zaskoczyli panią bibliotekarkę pięknym prezentem w postaci laurki własnoręcznie przez nich podpisanej.

Justyna Pałka