Kliknij, aby powiększyćDobre rady na zimowe wypady. W dniu 8 stycznia w Bibliotece Publicznej filia w Mamliczu odbyły się zajęcia literacko – edukacyjne „Bezpieczne ferie zimowe”. Zajęcia z cyklu „Przedszkolak w bibliotece” są przeznaczone dla najmłodszych czytelników mamlickiej książnicy. Na początek dzieci w dużym skupieniu wysłuchały wiersza Danuty Wawiłow „Śnieżysko”.

Następnie wspólnie z bibliotekarką rozmawiały o zimie oraz w jaki sposób o tej porze roku można przyjemnie spędzić czas. Oczywiście nie obyło się bez poruszenia kwestii bezpieczeństwa podczas zimowych wypadów. Tym szczególnie, że wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. Po gorączkowych naradach wspólnymi siłami został ustalony „Kodeks postępowania w czasie zimy”. Spotkanie przedszkolaków zakończono wykonaniem sympatycznych pingwinków, które tak jak mali czytelnicy uwielbiają zimowe harce i zabawę. Prace plastyczne zostały stworzone z filcu oraz plastikowych łyżek.

Edyta Dypolt

{gallery}images/stories/_materialy_2019/inne_wydarzenia/wszystkie/10012019{/gallery}