Dzieci pracują na zajeciach

W czwartek 2 lipca 2020 r. piechcińska biblioteka wspólnie ze świetlicą Miejskiego Domu Kultury w Piechcinie zorganizowały kolejne zajęcia wakacyjne.

Tematem spotkania była technika kolażu. Na początku wyjaśniono uczestnikom, co to jest kolaż i czym się charakteryzuje. Następnie dzieci opowiadały, z czym kojarzą im się wakacje, po czym zabrały się do pracy. Miały do dyspozycji stertę starych gazet i magazynów, kredki, papier, wycinanki, farby, kleje oraz nożyczki.

Miejmy nadzieję, iż uczestnicy zajęć zapamiętają, że technika kolażu polega na tworzeniu spójnych kompozycji przy użyciu różnych materiałów, a także tradycyjnych technik. Tego typu zajęcia z pewnością kształtują kreatywność.

Dzieci z dumą prezentowały swoje prace. Dla wielu z nich technika kolażu to nowe doświadczenie. W trakcie spotkania odbyły się również zabawy integracyjne („Rozwijające się historie”, „Idę na zakupy”, „Tajny obiekt”).

Dorota Witkowska