Chłopiec pracujący na zajęciach

W Mamliczu w piątek 3 lipca odbyły się zajęcia wakacyjne dla dzieci „Dzień dinozaura – Dinozaury są wśród nas”. Dzieci zapoznały się z najpopularniejszymi dinozaurami: tyranozaurem, triceratopsem oraz diplodokiem.

W trakcie słuchania ciekawostek o tych niezwykłych stworzeniach, uczestnicy warsztatów tworzyli z papierowych talerzyków Park Jurajski. Następnie, aby poczuć atmosferę wykopalisk odkrywali pędzelkiem skamieliny, a także tworzyli własne z masy solnej. Jak zawsze nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Punktem kulminacyjnym spotkania było uwolnienie dinozaurów z lodowych brył. W ramach współpracy zajęcia wakacyjne Biblioteka Publiczna filia Mamlicz organizuje wspólnie z Świetlicą MDK Mamlicz.

Edyta Dypolt