Pani instruktor z Miejskiego Domu Kultury pomaga dziewczynce wykonać konstrukcję z kolorowych patyczków.

Podczas kolejnego wakacyjnego spotkania pn. „Patyczki kreatywne” w piechcińskiej świetlicy, w ramach współpracy z biblioteką w Piechcinie, dzieci łączyły ze sobą za pomocą plastikowych łączników kolorowe słomki, tworząc niezwykle duże architektoniczne budowle, przy których można było wykazać się swoją kreatywnością.

Uczestnicy zajęć zbudowali domek, pałac, wieżowiec, szkołę, zegar oraz hotel. Warto podkreślić, iż zabawa słomkami doskonale wpływa na rozwój małej motoryki, ponieważ każdy uchwyt słomki i próba łączenia trenuje nawyk prawidłowego chwytu i przygotowuje dziecięce dłonie do nauki pisania. Świetna zabawa, także dla dorosłych…

Dzieci w trakcie zajęć bawiły się również w „Poszukiwaczy skarbów". Polecamy.

Dorota Witkowska