Chłopiec z bibliotekarką prezentuje gumowe jajko.

W piątkowe popołudnie 10 lipca w Mamliczu odbyły się kolejne zajęcia wakacyjne dla dzieci. Biblioteczna filia wspólnie ze świetlicą wiejską zaprosiła na Dzień naukowca – „Daj się zaskoczyć, świat nauki, jakiego nie znamy”.

Chętne osoby mogły w domu przygotować ciekawe doświadczenie i podczas zajęć podzielić się nim z innymi. Ksawery na spotkanie przyniósł gumowe jajko, które powstało na skutek zalania octem surowego jajka. Klaudia zaprezentowała naelektryzowany balon oraz wulkan. Natomiast wśród wielu atrakcji przygotowanych przez prowadzących warsztaty znalazł się m.in. słomkowy zraszacz, magiczny kubek, niezatapialny statek oraz rozgwiazda. Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się doświadczenie bańka w bańce. Spotkanie zakończyło się wyścigiem papierowych gąsienic wykonanych przez uczestników warsztatów.

Edyta Dypolt