Aktorzy z teatru Maska występują przed świetlicą wiejską w Mamliczu. Zaprosili do wspólnej gry małą dziewczynkę.

W dniu 29 lipca br. Biblioteka Publiczna filia w Mamliczu wspólnie z Świetlicą MDK w Mamliczu zaprosiła dzieci na przedstawienie „Opowieści z teczki profesora książeczki”. Bajka promująca czytelnictwo i pracę bibliotek bardzo spodobała publiczności. Artystów z Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa za wspaniałą grę aktorską nagrodzono wielkimi brawami.

Po przedstawieniu przeprowadzono warsztaty Dzień pisarza – „Czytanie na polanie”. Nawiązując do tematu przedstawienia, bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę „Najwyższa na świecie wieża z książek” Rocio Bonilli. Historia Jeżyka, który czytał duże ilości książek i cały czas rozwijał swoją wyobraźnie bardzo spodobała się słuchaczom. Bibliotekarka zachęciła dzieci do ułożenia własnej bajki. Opowiedzenie nowej historii rozpoczęto słowami „Dawno, dawno temu…”.

Każdy uczestnik zajęć dodawał swój fragment opowieści. Na sam koniec wyłoniła się przygodowa bajka o odnalezieniu wehikułu czasu. W trakcie wspólnego tworzenia było wiele śmiechu i radości. Książka to nie tylko treść ale również jej oprawa, dlatego też dzieci zmierzyły się z projektowaniem okładki. Osoby uczestniczące w warsztatach dorysowywały elementy, które według nich zabrakło na obrazkach stron tytułowych książek. Tak jak przy tworzeniu bajki, tak i tutaj dzieci wykazały się dużą kreatywnością i wyobraźnią. Powstały przepiękne prace plastyczne, które można podziwiać w siedzibie bibliotecznej filii.

Edyta Dypolt