Dzieci siedzące przy stoliku wykonuje zadanie plastyczne, w okularach wydrukowanych na kartce papieru rysują swoje marzenia.

W ramach zajęć „Przedszkolak w bibliotece” w dniu 8 września br. Biblioteka Publiczna w Mamliczu zaprosiła dzieci z „zerówki” na wspólne świętowanie Dnia Marzyciela. Spotkanie rozpoczęto wspólnym wysłuchaniem sympatycznego wierszyka Juliana Tuwima „Dyzio Marzyciel”.

Po chwili zastanowienia dzieci korzystając z dostępnych materiałów, wyraziły swoje pragnienia w pracy plastycznej „Zaczarowane okulary”. W tych dwóch szkiełkach ukryto marzenia te łatwe do spełnienia, jak i zwariowane, wręcz szalone i zakręcone. I tak Wiktoria marzy mieszkać na kolorowej tęczy z osobistym jednorożcem. Natomiast Majka pragnie łóżka piętrowego do codziennej medytacji. Karolina chce większego pokoju, w którym będą odbywać się wyścigi samochodowe. Za to pragmatyczny Franek przygotował wymarzoną listę prezentów do Św. Mikołaja. A o czym ty marzysz?

Ze względu na panującą epidemię zajęcia odbyły się w budynku Szkoły Podstawowej w Mamliczu.