Dziewczynka siedząca po turecku czyta książkę

We wtorek 29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to w 2001 roku zainicjowała Polska Izba Książki, w tym roku celebrujemy je już po raz dziewiętnasty. Wszyscy zgodzą się, że głośne czytanie stymuluje młodego człowieka, rozwija jego wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, buduje więź między czytającym a słuchającym, uczy skupienia. Bardzo zachęcamy do głośnego czytania milusińskim, czy to przez rodziców, dziadków, czy starsze rodzeństwo.

W ramach cyklicznych zajęć „Przedszkolak w bibliotece” prowadzonych przez bibliotekarkę z filii Mamlicz, sześciolatki wspólnie ze starszymi kolegami obchodzili Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Wiktoria z Nadią z trzeciej klasy Szkoły Podstawowej w Mamliczu czytały na głos jesienne wiersze Danuty Wawiłow. Przedszkolaki w dużym skupieniu słuchali wiersz „Jesienią” oraz „Drzewo”. W drugiej części zajęć dzieci zainspirowane wysłuchanymi wierszami wykonały prace plastyczną „Jesienne drzewo”.