Prace plastyczne wykonane na zajęciach, są to owieczki wykonane z papieru i waty.

Z okazji Dnia Bezpiecznego Komputera w poniedziałek 12 października 2020 roku w Mamliczu odbyły się zajęcia dla najmłodszych „Bądź bezpieczny przy komputerze”. Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach cyklicznych spotkań „Przedszkolak w bibliotece”.

W nawiązaniu do przysłowia „Wilk w owczej skórze”, dziewczynki wspólnie z bibliotekarką wykonały prace plastyczne – owieczki. Następnie obejrzały filmy animowane z cyklu „Owce w sieci”, uczące najmłodszych jak bezpiecznie korzystać z nowych technologii. Odcinek „Papla” zwrócił uwagę dzieci, aby uważać o czym piszą w sieci, jak również jakie zdjęcia umieszczają w Internecie.

Natomiast z odcinka „Bal maskowy” przedszkolaki przekonały się, że zawsze należy mieć ograniczone zaufanie do osób z którymi rozmawiamy za pośrednictwem urządzeń mobilnych, gdyż nigdy do końca nie wiemy z kim mamy do czynienia i kto zasiadł po drugiej stronie. Zajęcia zakończyły się miłą niespodzianką od przedszkolaków.

Edyta Dypolt