images/stories/biblioteka/_materialy_2021/inne_wydarzenia/wszystkie/18022021/miniatura

17 lutego 2021 r. w piechcińskim przedszkolu, w ramach współpracy z biblioteką w Piechcinie, odbyły się zajęcia pn. „Przygody Fenka. Miłość”, w których uczestniczyły „Smerfy” - grupa pani Estery Kolasy.

W trakcie spotkania dzieci wzięły udział w zabawie integracyjnej pn. „Mam na imię…” oraz „Pajęczynka przyjaźni”, po czym wysłuchały bajki terapeutycznej. Następnie odbyła się pogadanka na temat miłości. Przedszkolaki dowiedziały się, co oznacza słowo „kochać” i jak inaczej można określać różne pozytywne uczucia. Poznały także różnicę pomiędzy miłością i przyjaźnią oraz stwierdziły, iż kochać kogoś to również wybaczać jego niewłaściwe zachowania i pomóc mu je zmieniać. Podczas zajęć maluchy wyklejały również serduszka plasteliną dla swoich najbliższych.

Zajęcia odbyły się w ramach cyklu „Arteterapia dla Małych i Dużych”.

Dorota Witkowska