Grupowe zdjecie na którym widać dzieci i wykonane przez nie prace

Biblioteka na Starym Mieście i świetlica MDK Barcin Wieś przygotowały kolejne zajęcia edukacyjno-plastyczne z cyklu „Kreatywnie i wesoło z książką”. Warsztaty odbyły się 8 marca 2021 roku. Powoli przygotowujemy się do Świąt Wielkiej Nocy, dlatego tematem przewodnim były koszyczki.

Można je wykonać dosłownie ze wszystkich materiałów. My postawiłyśmy na papier. Pomysł zaczerpnęłyśmy z książki pani Doroty Dziamskiej pt. „Modułowe zabawy, czyli origami modułowe z kwadratu” z serii „abc origami „. Bibliotekarka krok po kroku pokazała jak składać kartki papieru, aby powstał koszyczek w kształcie kurki i kogutka. Dzieci wybrały jednak prostsze formy, ale również ciekawe.

Młodsze dzieci rysowały i kolorowały. Powstały różnorodne koszyczki, ponieważ zajęcia były przystosowane do możliwości manualnych dzieci. Pięknie przystrojone koszyczki będą ozdobą stołu wielkanocnego w domu.

Anna Zielińska