Trzy ksiażki ustawione na podpórkach.

We poniedziałkowe przedpołudnie, 5 lipca 2021 roku, w czytelni barcińskiej biblioteki odbyły się pierwsze wakacyjne warsztaty dla dzieci. Gościem książnicy była graficzka i ilustratorka Pani Asia Gwis.

Podczas warsztatu plastyczno-literackiego uczestnicy poznali nie tylko książki ilustrowane przez Panią Asię, ale przede wszystkim przyglądali się różnym owadom, motylkom oraz innym stworzeniom, głównie mieszkańcom łąki, ale i nie tylko im. Dzieci oglądając ilustracje oraz przygotowane wcześniej przez ilustratorkę wzorom, używając swojej twórczej wyobraźni, wyczarowały przecudne, ale i przedziwne owady i stworzenia. Efektem dwugodzinnych zajęć były mini i maksi biedronki, pajączki różnej maści, chrabąszcze oraz nutowe i tęczowe motyle, a nawet skorpion, z których później powstanie łąkowa wystawa .

Spotkanie z ilustratorką książek Panią Asią Gwis zostało zorganizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, we współpracy z Panią Lucyną Partyka z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy.

Na kolejne wakacyjne spotkanie zapraszamy serdecznie dzieci już jutro, 8 lipca na godzinę 10.00, będą to warsztaty „SMACZNIE I ZDROWO” z Panią Marzena Żurek, dietetyczką oraz autorką książki pt. „ Żywieniowe przygody Tobiego, kotka psotliwego” .

Joanna Kujawa-Drozdowska