Dzieci samodzielnie i w grupach tworzą rozmaite kształty z kolorowych patyczków.

20 lipca podczas wakacyjnego spotkania pn. „Patyczki kreatywne” w piechcińskiej świetlicy, w ramach współpracy z biblioteką w Piechcinie, dzieci łączyły ze sobą za pomocą plastikowych łączników kolorowe słomki, tworząc niezwykle duże architektoniczne budowle, przy których można było wykazać się swoją kreatywnością. Uczestnicy zajęć zbudowali wieżowiec, domek, gąsienicę oraz łańcuch przyjaźni.

Warto podkreślić, iż zabawa słomkami doskonale wpływa na rozwój małej motoryki, ponieważ każdy uchwyt słomki i próba łączenia trenuje nawyk prawidłowego chwytu i przygotowuje dziecięce dłonie do nauki pisania. Świetna zabawa, także dla dorosłych…

Dzieci w trakcie zajęć wzięły również udział w zabawach ruchowych, które odbyły się w Parku 100-lecia. Uczestnicy otrzymali drobne upominki za aktywny udział w wakacyjnym spotkaniu. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku.