Panie bibliotekarki z oddziału dla dzieci rozpoczynają spotkanie, zebrane dzieci siedzą przy stołach.

Wakacyjne zajęcia dla dzieci we wtorkowe przedpołudnie 20 lipca 2021 roku, odbyły się pod hasłem „KWIETNA ŁĄKA”. Podczas tych zajęć chcieliśmy wspólnie z dziećmi zmienić otoczenie naszej biblioteki, aby teren stał się kolorowy, ale też pożyteczny. Po krótkim wstępie i przedstawieniu tematu zajęć, Pani Asia wraz z Panią Justyną przedstawiły dzieciom co dziś na zajęciach będą robić? Następnie zapytały uczestników co rośnie na łące oraz czy znają nazwy roślin i kwiatów, które można tam spotkać. Okazało się, że dzieci znają dość dużo roślin rosnących na łąkach.

W pierwszej części spotkania zadaniem naszych młodych czytelników było pomalowanie doniczek na niebiesko przy użyciu gąbeczek. W czasie ich schnięcia prowadząca warsztat przedstawiła dzieciom – skład naszej kwietnej łąki i krótko omówiła poszczególne gatunki kwiatów.

Drugą częścią zajęć było dekorowanie doniczek. Dzieci pomalowały je różnymi łąkowymi kwiatkami, słuchając książki „Biedronka i inni mieszkańcy łąki z serii „PRZYRODA TO PRZYGODA”.

W trzeciej części warsztatu mali artyści zamienili się w małych ogrodników i zasiali nasionka szybko kwitnącej łąki przy bibliotece. Następnie każde dziecko wypełniło ziemią własnoręcznie pomalowaną doniczkę i posiało w niej nasiona szybko rosnącej łąki. Mali ogrodnicy nie zapomnieli o zasileniu ziemi wodą, aby ich nasionka mogły szybciej wyrosnąć. Teraz pozostało dzieciom tylko czekać na efekty ich pracy !!!

Na zakończenie zajęć nie zabrakło wspólnej fotografii przy balonowej łące.