Piątka dzieci zbierająca kwiaty na łące.

W kolejne wakacyjne przedpołudnie, w czwartek 22 lipca 2021 roku barcińska biblioteka zorganizowała zajęcia przyrodniczo-plastyczne pod hasłem „Mini zielnik”. Była to już kolejna propozycja dla młodych użytkowników - czytelników Biblioteki, w ramach wakacyjnej oferty bibliotecznej.

Na początku zajęć dzieci zamieniły się w introligatorów i samodzielnie oprawiły swoje mini zielniki, następnie Pani Justyna przedstawiła uczestnikom kilka zgromadzonych okazów polnych kwiatów i roślin. Następnie wszyscy wyszli na pobliską łąkę w poszukiwaniu różnych roślin do swojego zielnika. Dzieci okazały się świetnymi obserwatorami przyrody, znalazły na łące kilku jej mieszkańców: motyle, pszczoły, ślimaki, pajączki oraz biedronki. Po powrocie do biblioteki z uzbieranych roślin i kwiatów mali czytelnicy zrobili kwietne obrazki w ramkach, które będą mogli powiesić w swoich pokojach. W ostatniej części warsztatu powstały tytułowe mini zielniki. Wykonanie letniego zielnika zajęło każdemu uczestnikowi zajęć sporo czasu. Trud włożony w pracę został wynagrodzony dobrym humorem oraz wylosowanymi fantami.

W Bibliotece Publicznej w Barcinie dzieci bardzo chętnie uczestniczą w wakacyjnych zajęciach, podczas których rozwijają zdolności plastyczne, kształtują wyobraźnię i zmysł estetyki. Czas spędzony w placówce jest zawsze wypełniony twórczą zabawą i realizacją ciekawych pomysłów. Spotkania te są świetną propozycją dla tych wszystkich, którzy w wakacyjny czas nie lubią nudy i bezczynności.

Joanna Kujawa-Drozdowska