W piątek, 1 października 2021 roku, po dłuższej przewie biblioteczny Oddział dla dzieci i młodzieży odwiedziły przedszkolaki. Gościliśmy grupę 4-latków z Przedszkola nr 3 w Barcinie wraz z Panią Agnieszką Kijak.

Wchodząc w gościnne progi Oddziału, dzieci musiały przekroczyć magiczną linię znajdującą się na podłodze, co sprawiło im nie lada frajdę. Zaciekawione dzieci zobaczyły tekturowe drzewo, które wyrosło w bibliotece, było ono takim małym wstępem do rozmowy o jesieni i jej kolorach i darach. Potem każde dziecko otrzymało niewielki kawałek drewna, aby poczuć moc i energię płynącą z natury, który miało ściskać w dłoniach podczas słuchania czytanego teksu. Następnie w magiczną podróż do świata wierszy i bajek, zabrała dzieci pani Asia, czytając pod jesiennym, bibliotecznym Książkodrzewem książkę pt. „Drzewo” z ilustracjami Britty Teckentrup.

Spotkanie odbyło się z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Było drzewnie i jesiennie. Po prostu pięknie.

Joanna Kujawa-Drozdowska