W ramach akcji „BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece” 15 i 16 listopada 2021 roku bibliotekarki z Oddziału dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin przygotowały dla klas II szkoły podstawowej z Zespołu Szkół w Barcinie warsztaty pt. „Komiksowe emocje”.

Warsztaty rozpoczęły się od wspólnej dyskusji z dziećmi, o tym co to w ogóle są emocje i do czego nam służą. Uczestnicy spotkania uczyli się rozpoznawać różne emocje za pomocą ilustracji przedstawiających dobrze wszystkim znane emotki. Następnie bibliotekarka Justyna Woźniak zaprezentowała komiksy, omówiła ich budowę oraz zwróciła uwagę dzieci na różnicę między komiksami a zwykłą książką. Podczas warsztatów nie zabrakło również wspólnego czytania komiksu pt. „Smerfy i świat emocji: Smerf, który wszystko uważał za niesprawiedliwe” oraz wyszukiwania w komiksach ilustracji na których były okazywane różne emocje.

Na podsumowanie warsztatu bibliotekarki przygotowały dla dzieci nie lada zadanie. Uczniowie otrzymali karki A3 z gotowymi komiksowymi okienkami. Zadaniem dzieci było wymyślenie historyjki związanej z wybraną przez siebie emocjom i zilustrowanie jej w formie krótkiej historyjki.

Powstały przepiękne komiksy i chociaż niektóre emocje się powtarzały, to każda praca była inna i w zupełnie inny sposób przedstawiała emocje.

Serdecznie zapraszamy do wypożyczania komiksów i gier planszowych jakie udało nam się zdobyć w ramach akcji „BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”.

Justyna Woźniak