8 grudnia 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie w ramach współpracy z piechcińską Filią Biblioteczną odbyła się lekcja biblioteczna pn. „Opowiadania pod choinkę”, w której uczestniczyli uczniowie klasy I wraz z wychowawcą, panią Justyną Michalak.

W trakcie spotkania pierwszoklasiści wysłuchali opowiadania pt. „Prezent od gwiazdki”, po czym odpowiadali na pytania dotyczące fabuły opowieści. Podczas dyskusji dzieci dowiedziały się, że jak czegoś bardzo się pragnie, to nawet najmniej prawdopodobne marzenie może się spełnić. Poza tym czasami zdarza się, iż dzięki naszym marzeniom wielu ludzi czuje w swoim sercu magiczne ciepło… Uczniowie otrzymali także karty pracy do wyklejania plasteliną bombek oraz choinki.

Spotkanie odbyło się w ramach cyklu „Arteterapia dla Małych i Dużych”.