22 marca piechcińską bibliotekę odwiedziły „Motylki” z Przedszkola w Piechcinie wraz z wychowawcą - panią Moniką Mielcarek oraz nauczycielem wspomagającym – panią Aleksandrą Nierychłą. Spotkanie pt. „Tęsknię, bo jesteś dla mnie ważny” odbyło się w ramach cyklu „Biblioterapia dla Małych i Dużych”.

W trakcie zajęć przedszkolaki wysłuchały bajki terapeutycznej o przygodach Fenka. Następnie odbyła się pogadanka na temat kolejnej emocji: tęsknocie. Podczas rozmowy 6-latki dowiedziały się, w jakich sytuacjach odczuwamy tęsknotę. Poznały także sposoby na złagodzenie tej emocji. Również przekonały się, że dzięki tęsknocie możemy bardziej docenić bliskie nam osoby.

W nawiązaniu do fabuły opowiadania „Motylki” rozwiązywały zagadki dotyczące dzikich zwierząt, uczestniczyły w zabawach ruchowych: „Wyprawa w dalekie kraje”, „Tańczące balony”, a także otrzymały karty pracy, na których znajdował się szkic stołu i pusty transparent. Dzieci za pomocą kredek przygotowały przyjęcie powitalne dla ważnej dla nich osoby, dorysowując kwiaty, balony i inne ozdoby, a na stole ulubione potrawy.