Komiksowe warsztaty o emocjach z klasą II A z Zespołu Szkół w Barcinie były bardzo aktywne, twórcze i pracowite, a wszystkiemu towarzyszyło wiele rozmaitych emocji.

Warsztaty rozpoczęliśmy od zdefiniowania, co to w ogóle są EMOCJE. Dzieci uczyły się nazywać różne emocje oraz uczucia jakie im towarzyszą. Wszyscy razem starali się podzielić emocje na dobre i złe, jednak szybko okazało się, że część emocji może być zarówno dobra jaki i zła i dużo zależy od tego w jakiej sytuacji się znaleźliśmy.

Następnie przeszliśmy do czytania i oglądania komiksów. Na ilustracjach zawartych w komiksach fantastycznie można było zaobserwować emocje jakie wyrażane są przez mimikę twarzy głównych bohaterów książek.

Ostatnim zadaniem dla uczniów podczas warsztatów było stworzenie i narysowanie własnej historii komiksowej, w której należało wykorzystać co najmniej trzy różne emocje.

Wszyscy fantastycznie się bawili. Na koniec spotkania Pani Justyna zaprosiła dzieci do obejrzenia wystawy malarskiej, która jest wystawiona w czytelni biblioteki, a zarazem poprosiła dzieci by spróbowały nazwać emocje jakie są przedstawione na obrazach. Zadanie okazało się nie lada wyzwaniem.

Justyna Woźniak