11 maja 2022 r. w piechcińskiej bibliotece odbyła się lekcja biblioteczna w ramach Tygodnia Bibliotek. Wzięły w niej udział „Smerfy” z piechcińskiego Przedszkola wraz z wychowawcą, panią Esterą Kolasą.

Dzieci wysłuchały wiersza Anny Kamieńskiej pt. „Książka”. Następnie uczestniczyły w dyskusji na temat korzyści wynikających z nauki liter oraz czytania bajek. Natomiast w drugiej części zajęć uczestnicy spotkania zostali podzieleni na cztery grupy. Pierwsze zadanie polegało na ułożeniu obrazka pociętego na części i podaniu tytułu bajki. A jeśli chodzi o drugie zadanie, każda grupa otrzymała kilka cytatów pochodzących z utworów literatury dziecięcej, które trzeba było dokończyć. Dzieci oglądały także książki, zastanawiając się, o czym one mogą opowiadać...