22 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji zaprosiliśmy do biblioteki trzecioklasistów z Zespołu Szkół w Barcinie oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. dr. Stanisława Krzysia w Barcinie.

Podczas bibliotecznych warsztatów uczniowie sprawdzili swoją ekologiczną wiedzę w trakcie zabawy z zielonymi pudełkami, na których Ziemia miała smutną i wesołą minę. Zachowania i postawy przyjazne dla środowiska trafiały do tego z uśmiechem, szkodliwe i nie warte naśladowania do drugiego. Kolejną przyjemną rozrywką okazało się sortowanie śmieci i produkcja bioodpadów. Dzięki przygotowanemu zadaniu, uczniom udało się sprawdzić swoje umiejętności segregacji odpadów W trakcie obu zabaw dzieci wykazały się świetną wiedzą. Była to zarazem pożyteczna, jak i smaczna nauka. Zadanie to było okazją do rozmowy o recyklingu. Bibliotekarki zwróciły uwagę na to jak ważne jest, aby segregować, a potem przerabiać niepotrzebne rzeczy na nowe.

Na zakończanie spotkania powstały ziemskie karuzele z materiałów z recyklingu, które uczestnicy zabrali do swoich klas. Z pewnością warsztaty „Bądź eko z biblioteką” utrwaliły zasady segregacji odpadów i pokazały, jak ważne jest ponowne zastosowanie już użytych rzeczy.