8 maja br. w piechcińskiej książnicy rozpoczął się Tydzień Bibliotek pod hasłem: „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka”. 6-latki z Przedszkola w Piechcinie wraz z nauczycielkami, panią Moniką Cierzniak oraz Moniką Mielcarek, uczestniczyły w zajęciach pn. „Książka moją przyjaciółką”.

W trakcie zajęć dzieci wzięły udział w zabawie językowej „Ukryte znaczenia”. Następnie odbyła się pogadanka na temat tego, co można robić we współczesnej bibliotece, dlaczego warto oglądać i czytać książki, jaka jest różnica między wypożyczeniem a kupnem książki, jak zbudowana jest książka, a także jak należy się z nią obchodzić.

W drugiej części zajęć przedszkolaki kolorowały ulubione postacie z bajek, wycinały zakładki do książek oraz oglądały nowości wydawnicze dla dzieci.