9 maja br. w piechcińskiej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie w ramach Tygodnia Bibliotek pn. „Bajka na cały tydzień”. W zajęciach uczestniczyły 3-latki z Przedszkola w Piechcinie wraz z nauczycielką, panią Darią Filipiak.

Dzieci wysłuchały opowiadania o przygodach Fenka, który wraz z koleżankami i kolegami wybrał się do biblioteki. Następnie odbyła się pogadanka na temat tego, co można robić w bibliotece, dlaczego warto czytać i oglądać bajki, jaka jest różnica między wypożyczaniem a kupnem książek, a także dlaczego powinniśmy szanować książki. Ponadto 3-latki poznały zawód bibliotekarza i zasady zachowania się w bibliotece.

W drugiej części zajęć przedszkolaki kolorowały ulubione postacie z bajek oraz oglądały książeczki w Kąciku Małego Czytelnika.