Współczesne biblioteki są nie tylko punktem dostępu do wiedzy, ale także miejscem różnorodnych wydarzeń kulturalnych. Zgodzili się z tym faktem uczniowie klasy VII a ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie, którzy 11 października br. przybyli do piechcińskiej filii na lekcję biblioteczną pn. „W poszukiwaniu informacji” wraz z polonistką, panią Arletą Jakubowską.

Podczas spotkania siódmoklasiści wzięli udział w pogadance na temat roli książki w życiu człowieka. Następnie otrzymali instruktaż poszukiwania zbiorów bibliotecznych. Poznali rodzaje katalogów oraz ogólną klasyfikację UKD, po czym uczniowie pracowali w grupach, poszukując na półkach oraz w katalogu online BPMiGB wskazanych przez bibliotekarza egzemplarzy książek popularnonaukowych oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Korzystali również ze słowników językowych znajdujących się w czytelni, aby wykonać kilka zadań dotyczących poprawności językowej.

Ponadto siódmoklasiści dowiedzieli się, co proponuje im biblioteka (między innymi spotkania autorskie, Dyskusyjny Klub Książki, koncerty, spotkania podróżnicze, wernisaże prac lokalnych artystów, spektakle teatralne, dostęp do katalogu online, IBUK Libra, Legimi, adresy stron bibliotek cyfrowych). Uczniowie także obejrzeli wystawkę ciekawych powieści dla młodzieży. Niektórzy z nich przyznali, iż nie zdawali sobie sprawy, że oferta naszej biblioteki jest aż tak szeroka.