Zdjęcie książek związanych z dziadkami oraz babciami

Za kilka dni będziemy świętować Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji biblioteczny Oddział dla dzieci i młodzieży odwiedziły maluchy z Przedszkola nr 2 w Barcinie.

W środowe i piątkowe przedpołudnia, 15 i 17 stycznia 2020 roku, przedszkolaki z grupy „Biedronek” wraz z wychowawczynią panią Dorotą Gałązka oraz z grupy „Motyli” wraz z panią Agnieszką Zakopiec wzięły udział w warsztatach plastycznych pn. „Zimowe laurki dla babci i dziadka”. W barcińskiej bibliotece powitała dzieci pani dyrektor Grażyna Szafraniak oraz prowadząca warsztat bibliotekarka pani Joanna Kujawa-Drozdowska. W otoczeniu kolorowych książek, bajek, komiksów i baśni dzieci tworzyły zimowe kartki, które wkrótce wręczą swoim ukochanym babciom i dziadkom. Dlaczego zimowe? Bo w kalendarzu cały czas mamy zimę, choć za oknem świeci nam pięknie słońce i całe otoczenie wygląda wiosennie. Zanim dzieci przystąpiły do prac manualnych opowiedziały o swoich najbliższych i o tym, z czym kojarzy im się babcia oraz co lubi robić ich dziadek. Krótko porozmawialiśmy o książce „Dom babci”, którą potem dzieci zabrały do przedszkola, aby wspólnie przeczytać. Następnie zginając palce i kręcąc dłońmi dzieci rozruszały ręce. Potem było już z górki, a w ruch kredki, nożyczki, kleje i papier wspierane dziecięcą fantazją pomysłowych artystów z przedszkola.

Na zakończenie nie zabrakło niespodzianki dla Pań bibliotekarek, tym razem do naszej bibliotecznej rodzinki sówek „huhusiów” dołączył wąsaty dziadek.

Joanna Kujawa-Drozdowska

Galeria - grupa Biedronek