Na zdjęciu widać książki z serii "Nela mała reporterka" , oraz globus

We wtorkowe przedpołudnie, 28 stycznia 2020 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży biblioteki publicznej w Barcinie rozpoczęły się ferie zimowe. Na tegoroczne ferie panie bibliotekarki zaplanowały kilka atrakcji. Podczas pierwszych zajęć Pani Joanna Kujawa-Drozdowska zabrała grupę 19 dzieciaków na koło podbiegunowe… z tektury. Bibliotekarka opowiedziała małym czytelnikom o obszarach podbiegunowych oraz zapytała o zwierzęta polarne i ich przystosowanie do surowych warunków. Dzieci wymieniały niedźwiedzie polane, renifery, morsy, foki i psy husky. Rozmawiano o charakterystycznych cechach zwierząt takich jak grube futro i warstwa tłuszczu chroniąca przed mrozem czy kolor biały ułatwiający kamuflaż.

Korzystając z szablonów dzieci odrysowały, a potem powycinały zwierzęta polarne, psy husky i sanie, którymi przyozdobią tekturowe koło polarne. W dalszych planach jest pomalowanie ich na śnieżnobiały kolor. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały feryjne zakładki i po pierwszej naklejce z bałwankiem…. Na systematycznych czytelników czeka komplet zimowych naklejek. Na dociekliwych młodych czytelników w bibliotece czekają książki Neli małej reporterki - Nela i polarne zwierzęta oraz Nela na kole podbiegunowym. Do przeczytania!

W czasie ferii zimowych w Oddziale dla dzieci organizowane są zajęcia dla dzieci we wtorki i czwartki w godzinach 10.00-12.00.

Serdecznie zapraszamy!!!

Joanna Kujawa-Drozdowska