Pani bibliotekarka wręcza dzieciom dyplom za udział w zajęciach

Dzień Bezpiecznego Internetu to święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Właśnie z tej okazji, bibliotekarki pracujące w Oddziale dla dzieci i młodzieży, Pani Joanna Kujawa-Drozdowska oraz Justyna Pałka, przy informatycznym wsparciu Pana Roberta Sagana od 12 lutego 2020 roku, gościły uczniów kilku klas drugich Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie. Czekała na nich między innymi prezentacja multimedialna o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu oraz możliwych zagrożeniach internetowych. Drugoklasiści obejrzeli również filmiki edukacyjne na ten temat, pochodzące ze strony Sieciaki.pl. Następnie mali czytelnicy otrzymali zadanie odkodowania ukrytych obrazków związanych tematycznie z Dniem Bezpiecznego Internetu. Nie zabrakło również niespodzianek w postaci materiałów promocyjnych przekazanych bibliotece przez organizatora akcji.

Joanna Kujawa-Drozdowska