Dzieci zebrane na zajęciach

Z okazji przypadającego w marcu Światowego Dnia Poezji, którego celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji, w bibliotece publicznej w Barcinie zorganizowano cykl lekcji bibliotecznych dla najmłodszych czytelników.

Pierwszymi gośćmi Oddziału dla dzieci i młodzieży na spotkaniu związanym z rymami i mową byli uczniowie klasy II B ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie, której patronem jest Jan Brzechwa – autor wielu znanych bajek i wierszy dla dzieci. Uczniowie wraz z wychowawczynią panią Olgą Nowicką i prowadzącą zajęcia panią Joanną Kujawa-Drozdowską wzięli pod lupę i na warsztat twórczość… Juliana Tuwima – autora popularnych wierszy dla dzieci. Drugoklasiści doskonale się bawili z wierszami „Lokomotywa”, „Okulary” i „Rzepka”. Pani bibliotekarka-ciuchcia ciągnęła dzieci-wagoniki, pośród regałów bibliotecznych pani wychowawczyni starała się odszukać zgubę, jako pan Hilary, a po wyciągnięciu rzepki, trzeba było całą klasę pozbierać z podłogi. Miłym zaskoczeniem była spontaniczna recytacja wiersza „Spóźniony słowik” w gwarze pałuckiej przez uczennicę Zosię.

Na zakończenie była wspólna pamiątkowa fotografia, a pani bibliotekarka otrzymała do jednego z uczniów samodzielnie przygotowane przez niego piękne podziękowanie od całej klasy.

Joanna Kujawa-Drozdowska