Kalendarium spotkań organizowanych w bibliotekach w październiku 2022

1. BPMiG ul. WP 4a – czytelnia
    1. 05.10. (środa), godz. 16:00 – Spotkanie autorskie z Maciejem Pierą, youtuberem, twórca kanału „Szczytomaniak”, autorem książki „Siła przetrwania. Największe górskie tragedie”. W ramach zadania „Ku szczytom – o literaturze górskiej i nie tylko” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
    2. 12.10. (środa), godz. 16:00 –Spotkanie z poezją Heleny Wyrzykowskiej, połączone z koncertem klarnecisty Marka Andraszewskiego. W ramach zadania „Przystanek - Poezja” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
    3. 19.10. (środa), godz. 16:00 – „Ballady i romanse”. Spotkanie z poezją w wykonaniu aktorów sceny bydgoskiej – Wandy i Eugeniusza Rzyskich. W ramach zadania „Przystanek - Poezja”” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
    4. 21.10. (piątek), godz. 18:00 - Spotkanie z Maciejem Stańczakiem, himalaistą, uczestnikiem wypraw wysokogórskich w ramach programu Polskiego Himalaizmu Sportowego, min. na Makalu. W ramach zadania „Ku szczytom – o literaturze górskiej i nie tylko” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
    5. 24.10. (poniedziałek), godz. 16:00 – Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych,
    6. 26.10. (środa), godz. 16:00 – Spotkanie z podróżnikiem i autorem książek podróżniczych, Robertem Maciągiem, pt. „Nepal nieoczywisty”, połączone ze spotkaniem Klubu Podróżujących Rodzin. W ramach zadania „Ku szczytom – o literaturze górskiej i nie tylko” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W październiku odbędzie się także spotkanie z Maciejem Stańczakiem, himalaistą, uczestnikiem wypraw wysokogórskich w ramach programu Polskiego Himalaizmu Sportowego, min. na Makalu. Dokładna data zostanie podana w późniejszym terminie.

W ramach zadania „Ku szczytom – o literaturze górskiej i nie tylko” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

2. Oddział dla dzieci i młodzieży – WP 4a
    1. 10.10. (poniedziałek), godz. 11:00 – Znaczenie czytania w poznawaniu otoczenia, na podstawie książki „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź” – spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą dla klas IV z Zespołu Szkól w Barcinie;
    2. 17.10. (poniedziałek), godz. 16:00 – Jesienne warsztaty plastyczne dla dzieci do lat 9 oraz uczestników projektu „Edukowanie przez czytanie”, z okazji Światowego Dnia Origami.

W październiku będą odbywać się także poniedziałkowe spotkania z bajkami dla przedszkolaków „Jesienne bajkoczytanie”, Długopisy 3D – cotygodniowe warsztaty dla dzieci od 7 do 13 lat. Odbędzie się również Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci.

UWAGA! Do końca października trwa nabór na warsztaty „Szycie od zera” – nauka szycia na maszynie dla dzieci od 10 lat oraz „Angielski przez zabawę”  - warsztaty językowe dla dzieci 6-7 letnich. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem 792 952 525.

3. Filia nr 1 w Barcinie
    1. 05.10. (środa), godz. 10:00 - „Aktywny umysł to radosne życie” – spotkanie z cyklu Artystyczne Pasje Czytelniczek;
    2. 18.10. (wtorek), godz. 15:30 - „Astry” – warsztaty plastyczne metodą quillingu pod kierunkiem pani Agnieszki Mielcarek z cyklu „Mistrzowie papieru”.
    3. 21.10. (piątek) – 09:00 - Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci, we współpracy ze   Szkołą Podstawową nr 1 w Barcinie, klasa I.

W październiku odbędą się spotkania z okazji Światowego Dnia Zwierząt wspólnie z Przedszkolem nr 1 oraz Szkołą Podstawową nr 1.

4. Filia Piechcin
    1. 10.10. (poniedziałek), godz. 15:00 – Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych,
    2. 19.10. (środa), godz. 10:00 - „Dziękuję. Zwroty grzecznościowe” – zajęcia z przedszkolakami w ramach cyklu  „Bajkoterapia dla Małych i Dużych”,
    3. 26.10. (środa), godz. 10:00 - „Kłopoty ze słowami. Relacje” – zajęcia z przedszkolakami w ramach cyklu  „Bajkoterapia dla Małych i Dużych”.
  5. Filia Mamlicz
    1. 04.10. (wtorek), godz. 13:00 – Zajęcia literacko-plastyczne „Mały czytelnik w bibliotece” – „Ptasie radio”;
    2. 11.10. (wtorek), godz. 12:10 – „Rozgrywki gier planszowych”;
    3. 11.10. (wtorek), godz. 13:00 – Zajęcia literacko-plastyczne „Mały czytelnik w bibliotece” – „Dzieci listy piszą”;
    4. 18.10. (wtorek), godz. 12:10 – „Rozgrywki gier planszowych”;
    5. 18.10. (wtorek), godz. 13:00 – Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową w Mamliczu;
    6. 20.10. (czwartek), godz. 11:00 – Zajęcia literacko-plastyczne dla przedszkolaków – „Dzień Pluszowego Misia”, w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową w Mamliczu;
    7. 21.10. (piątek), godz. 14:00 – Warsztaty „Mały artysta – bądź kreatywny” w ramach współpracy ze świetlicą MDK w Mamliczu – „Jesienne inspiracje”;
    8. 25.10. (wtorek), godz. 13:00 – Zajęcia literacko-plastyczne „Mały czytelnik w bibliotece” – „Światowy Dzień Origamii”;
    9. 27.10. (czwartek), godz. 13:00 – Warsztaty dla osób dorosłych z cyklu „Pasja łączy pokolenia” w ramach współpracy ze świetlicą MDK w Mamliczu;
    10. 28.10. (piątek), godz. 12:00 – Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych;

W przypadkach losowych plan może ulec zmianie.