23 listopada br. w piechcińskiej filii gościliśmy artystów z Ptaszkowej, którzy wystawili spektakl teatralny dla dzieci pt. „Dobro zawsze wraca, czyli historia Szewczyka Dratewki”, na który przybyli uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z nauczycielami: panią Tamarą Dolatą i panią Klaudią Budzewicz.

Pierwszoklasiści obejrzeli baśń opartą na podaniach ludowych o biednym szewcu, który bezinteresownie pomagał innym w potrzebie. Była to wzruszająca, a także pouczająca opowieść o tym, iż dobro, które dajemy innym, zawsze do nas wraca. Uczniowie, oglądając spektakl, dowiedzieli się, że warto pomagać, ponieważ pomagając innym, pomagamy jednocześnie sobie.

Na uwagę zasługuje fakt, iż aktorzy po przedstawieniu omówili i pokazali, jak zbudowane są poszczególne rodzaje lalek teatralnych, jakie są różnice pomiędzy kukiełką, jawajką, marionetką oraz pacynką. Uczniowie mieli możliwość spróbowania animacji lalką.