28 listopada br. w piechcińskiej filii gościliśmy artystów z Ptaszkowej, którzy wystawili spektakl teatralny dla dzieci pt. „Droga do szczęścia”, na który przybyli uczniowie klas pierwszej i trzeciej ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z nauczycielami: panią Justyną Michalak i panią Ewą Słowińską.

Pierwszoklasiści i trzecioklasiści obejrzeli wzruszającą historię o staruszce, która próbowała odnaleźć w swoim życiu szczęście. Uczniowie, oglądając spektakl, dowiedzieli się, że najważniejszy jest drugi człowiek, a prawdziwego szczęścia nie da się kupić.

Na uwagę zasługuje fakt, iż aktorzy po przedstawieniu omówili i pokazali, jak zbudowane są poszczególne rodzaje lalek teatralnych, jakie są różnice pomiędzy kukiełką a jawajką. Uczniowie mieli możliwość spróbowania animacji lalką.