Kliknij, aby powiększyćCzwartkowe przedpołudnie, 19 września 2019 roku, w Oddziale dla dzieci i młodzieży upłynęło nam pod znakiem EMOTIKONA. Na początku spotkania Dyrektor Grażyna Szafraniak przywitała młodych czytelników, a następnie bibliotekarka prowadząca zajęcia przedstawiła siebie i korzystając z kolejnych liter alfabetu poznała imiona uczestników lekcji. Pomysł na zajęcia przyniosło dzisiejsze święto – DZIEŃ EMOTIKONA.

Pani Joanna zaprosiła chłopców i dziewczęta do dyskusji o tym, co to są emocje i do czego są potrzebne w życiu oraz wyjaśniła dzieciom, jak wiele pokazują oczy, usta i brwi ludzkiej twarzy. Zdobytą wiedzę uczniowie wykorzystali podczas quizu emotkowego, w trakcie którego dzieci starały się określić, jakie uczucia kryją się pod buźkami emotek. W bibliotece znowu wspólnie bawiono się we wzajemne rozśmieszanie oraz tzw. „pomidora”, a następnie zastanawiano nad towarzyszącymi zabawie uczuciom.

Ostatnim zadaniem postawionym przed pierwszoklasistami było zlustrowanie swoich porannych emocji. Niespodzianką dla dzieci, przygotowaną na zakończenie, było losowanie kolorowych karteczek z „miłym słowem”.

Gośćmi „emotkowej” lekcji bibliotecznej była klasa I C z wychowawczynią panią Emilią Pałecką ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie.

Joanna Kujawa-Drozdowska