Kliknij, aby powiększyćW sobotę 8 czerwca 2019r.w Barcinie na piłkarskim stadionie zmierzyli się samorządowcy i pisarze. Organizatorami meczu byli: Urząd Miejski w Barcinie, Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin.

Wynikiem 9-3 drużyna Reprezentacji Polskich Pisarzy w piłce nożnej uległa przeciwnikom. Pomysł na spotkanie narodził się w gminnej bibliotece, podczas spotkania w barcińskiej książnicy z kapitanem drużyny, pisarzem Zbigniewem Masternakiem. Pierwsza połowa trwającego 35 minut meczu, rozgrywanego na sztucznej nawierzchni, była dość wyrównana, pisarze prowadzili równorzędną grę, w 15 minucie meczu padła pierwsza bramka dla drużyny pisarzy, autorem gola był sam kapitan. Z upływem czasu mistrzowie pióra słabli, przegrywając ostatecznie pierwszą połowę 4:1, chociaż mieli kilka okazji do zdobycia bramki. W drugiej połowie dał znać o sobie brak sił, wynikający przede wszystkim z upału i krótkiej ławki rezerwowych reprezentacji pisarzy. Samorządowcy natomiast grali intensywnie, przy czym dokonywali zmian co kilka minut, ich poczynaniami kierował były nauczyciel wychowania fizycznego a obecnie radny RM - Rafał Rydlewski. Ostatecznie pisarze przegrali wynikiem 9-3.

Sympatyków piłki nożnej nie zabrakło, również nie zabrakło naszych czytelników, którzy chętnie odwiedzali nasze stoisko, na którym można było wypożyczyć książkę o tematyce sportowej. Dla każdego zainteresowanego był słodki upominek i karta na autografy, które można było zdobyć po widowisku od zawodników.

Skład Reprezentacji Polskich Pisarzy: Zbigniew Masternak, Jacek Janowicz, Maciej Robert, Jerzy Ornal, Jarosław Zygmunt, Dawid Trzeźwiński, Marek Grajek i Andrzej Grajewski.

Skład Samorządowców Barcin: Janusz Wojtkowiak, Hubert Łukomski, Paweł Ratajczak, Piotr Niestatek, Jarosław Kucharski, Jakub Wojciechowski, Jarosław Plewa, Marcin Tarnowski, Adam Nowak, Radosław Mróz, Pacholski Bartosz, Łukomski Dawid, Urbaniak Dawid, Heinich Dawid, Kaczmarek Roman, Zbigniew Wysocki

Bramki zdobyte w meczu: Dla Samorządowców: Radosław Mróz (x6), Paweł Ratajczak, Huber Łukomski, Zbigniew Wysocki.

Dla pisarzy: Zbigniew Masternak (x2), Jacek Janowicz.