Kliknij, aby powiększyć27. maja w mamlickiej Bibliotece miało miejsce spotkanie miłośniczek wikliny papierowej. Uczestniczki pod okiem instruktorki, pani Haliny Ryszki, rozpoczęły przygotowania do lipcowych Dni Miodu w Barcinie, na których zaprezentują swoje prace.

Już powstały piękne, papierowe konstrukcje ula oraz beczułki z miodem: tradycyjna i w formie słodkiej truskawki. Doświadczone uczestniczki warsztatów chętnie dzieliły się umiejętnościami i wiedzą z tymi początkującymi. Dzięki jasnym instrukcjom i prezentacji praca szła szybko i sprawnie, a w miłym towarzystwie szybko upływał czas.

Spotkanie odbyło się w ramach cyklu „Pasja łączy pokolenia” i rzeczywiście – najmłodszy uczestnik warsztatów, dwumiesięczny Maksymilian rozpoczął tego dnia swoją przygodę z Biblioteką.  Starsze dzieci, które przyszły na zajęcia, by potowarzyszyć swoim mamom wybrały rozrywkę przy komputerach i lekturze książek. Wszyscy bawili się doskonale!

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

Agata Piątkiewicz-Borowiak