Kliknij, aby powiększyćW pierwszym tygodniu lutego od trzynastu już lat obchodzony jest w całej Europie Dzień Bezpiecznego Internetu. Święto obchodzone z inicjatywy Komisji Europejskiej. Ideą Dnia Bezpiecznego Internetu jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji oraz rodziny.

W tym roku DBI odbył się 5 lutego a przewodziło mu hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Tegoroczna edycja zachęcała wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Do akcji aktywnie włączyła się Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Barcinie.

Podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych klubowicze żywo dyskutowali o zasadach bezpiecznego internetu, rozwiązywali zadania skupione wokół cyfrowych technologii a także zapoznali się z dostępnymi w bibliotece książkami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z sieci. W spotkaniu wzięło udział 11 osób.