Kliknij, aby powiększyćJak w każdy ostatni wtorek miesiąca, 29 stycznia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się spotkanie z cyklu „Zajrzyj do biblioteki powspominać”, podczas których zebrani w czytelni biblioteki goście dzielą się ze sobą wspomnieniami bądź informacjami na temat przeszłości naszego miasta. Tematem styczniowej dyskusji były - ponownie – czasy II Wojny Światowej oraz lata 50te XX wieku. Obecni na spotkaniu dzielili się ze sobą wiadomościami o Barcinie w tym czasie; były to najczęściej informacje zasłyszane od starszych członków rodziny. Sięgano pamięcią do opowieści zasłyszanych w czasach dzieciństwa oraz lat młodzieńczych, co zaowocowało interesującym zbiorem faktów, ciekawostek, anegdot, historii smutnych i zabawnych.

W trakcie spotkania Pani Dyrektor biblioteki Grażyna Szafraniak opowiedziała zebranym o pomyśle na zmianę formuły spotkań. Zaproponowano, aby dyskusje koncentrowały się teraz na jednej rodzinie, której historię będzie się snuć na tle dziejów miasta. Pomysł został przez gości uznany za ciekawy i zaakceptowany; spotkania w nowej formule odbywać się będą od II półrocza 2019 roku. Tymczasem zapraszamy już na następne wydarzenie z cyklu, które będzie mieć miejsce w ostatni wtorek lutego; tematem przewodnim rozmów będą lata 60te XX wieku.