Odwiedzający słuchają wypowiedzi dyrektor biblioteki.

Zawsze jest nam miło, gdy odwiedzają nas koleżanki lub koledzy po fachu; to dobra okazja do wymiany doświadczeń i wzajemnych inspiracji. Tak właśnie było 3 lipca, gdy do naszej biblioteki zawitały bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubartowie, które przyjechały do nas w ramach realizowanego w ich książnicy projektu "Kompetentny bibliotekarz, kreatywny zespół" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Po oficjalnym powitaniu przez Panią Dyrektor Grażynę Szafraniak nasi goście zostali zaproszeni do czytelni, gdzie zapoznali się z historią i działalnością barcińskiej książnicy. Nie brakowało wielu pytań; lubartowskie bibliotekarki opowiedziały także o pracy w swojej placówce. Następnie panie zostały oprowadzone po przestrzeni barcińskiej biblioteki; nie brakowało tu wielu pytań i ożywionych rozmów.

Wizyta odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego.