W okolicy 11 listopada w całej Polsce organizuje się wiele wydarzeń, których zadaniem jest uczczenie obchodzonego tego Dnia Narodowego Święta Niepodległości. Również w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się wyjątkowe spotkanie z tej okazji: koncert pieśni patriotycznych i literacko-poetyckich w wykonaniu Darii Wójcik i Remigiusza Kuźmińskiego.

Pani Daria oraz Pan Remigiusz to dwoje współpracujących ze sobą przyjaciół – artystów. Oboje są dyplomowanymi muzykami – wokalistami. Pani Daria śpiewa sopranem; ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II st. w Inowrocławiu na kierunku – wokalistyka, jest także absolwentką pedagogiki (specjalizacja kształcenie zintegrowane i nauczanie muzyki) na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Pan Remigiusz jest tenorem; ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy na kierunkach - wokalistyka i dyrygentura, oraz Państwową Szkołę Muzyczną II st. w Inowrocławiu na kierunku wokalistyka.

Artyści są doskonale znani bibliotecznej publiczności i bardzo wśród niej popularni; ich występy zawsze cieszą się dużym powodzeniem. Nie inaczej było podczas listopadowego koncertu – widzowie licznie stawili się, aby posłuchać artystów. Ci wykonali kilkanaście utworów, zarówno solo jak i w duecie; były to znane i lubiane pieśni patriotyczne oraz piosenki literacko - poetyckie, których tematyka nawiązuje do kwestii narodowych. W wielu momentach widzowie nucili wraz z artystami, przykładowo przy „Legionach”, ‘Przybyli ułani”, czy „Wojenko, wojenko”. Koncert zakończono odśpiewaną wspólnie „Rotą”.