Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Barcinie co tydzień oferuje seniorom ćwiczenia umysłowe pn. „Biblioteczny fitness umysłu”. Z zajęć cyklicznie korzystają trzy grupy Słuchaczy UTW oraz Pensjonariusze Dziennego Domu Pobytu „Zacisze” w Barcinie.

W ubiegłym tygodniu, tj. od 15 do 19 listopada 2021 r. uczestnicy zajęć zmagali się z zadaniami tematycznie związanymi z jesienią rozwiązując krzyżówki, rebusy, odszyfrowując zakodowane słowa, układając puzzle, odnajdując i wykreślając podane wyrazy, szukając różnic, czy obliczając zaszyfrowane działania matematyczne. Seniorzy biorąc udział w szaradziarskich wyzwaniach mają okazję sprawdzić swoją wiedzę, zachować sprawność umysłu a przede wszystkim mile spędzić czas wolny.