8 marca to dzień wyjątkowy w kalendarzu świąt. Tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet, kiedy każdej kobiecie, od najmłodszej do najstarszej, należą się życzenia szczęścia i pomyślności. Z okazji tego święta 9 marca 2022 roku w barcińskiej bibliotece zorganizowano koncert, na którym wystąpił zespół choralno - wokalny Vivace, prowadzony przez Panią Nell Polgert – Martwijczuk.

Zespól działa od roku,. Oprócz Pani Nell należą do niego: Zofia Borkowska, Wiesława Kalińska, Maria Kenig, Barbara Mac, Karolina Michalska, Lucyna Znaniecka i jedyny w damskim gronie przedstawiciel płci męskiej – Andrzej Jankowski. Grupa spotyka się regularnie i ćwiczy śpiew, rozwijać umiejętności wokalne. Efekt ich pracy można było usłyszeć koncercie w bibliotece; zespól brawurowo wykonał trzynaście utworów. Były to hity takich polskich wykonawców i zespołów jak Jerzy Połomski, Danuta Rinn, Halina Kunicka czy Kabaret Starszych Panów. Pozytywna energia piosenek rozruszała publiczność, która żywiołowo reagowała na każde wykonanie. Słuchacze śpiewali razem z zespołem, klaskali do rytmu.

Nie zabrakło też chwili zadumy, związanej z obecną sytuacją poetyczną. Aby uczcić bohaterstwo Ukrainy walczącej o swój kraj z rosyjskim najeźdzcą, zespół zaśpiewał „Modlitwę” Bułata Okudżawy, z lekko zmienionym tekstem. Widzowie mogli też wesprzeć Ukrainę, kupując książki na specjalnie przygotowanym kiermaszu - cały dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na pomoc humanitarną dla uchodźców z tego kraju. Nie trzeba dodawać, że wielu dorzuciło się do sprawy.