„Dobro ma to do siebie, że kiedy się dzieli, to ono się mnoży”
5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, podczas którego honoruje się ludzi i organizacje, zajmujące się dobrowolną i bezpłatną pracę na rzecz innych osób.

Również w naszej bibliotece świętujemy Dzień Wolontariusza – w naszych oddziałach pracuje ich bowiem niemal pięćdziesięciu. Jest więc co fetować.

Nasi wolontariusze to osoby w różnym wieku, które pomagają bibliotekarzom w codziennej pracy bibliotecznej, uczestniczą w organizacji i przeprowadzaniu zajęć dla dzieci, spotkań, warsztatów. Są naszymi dobrymi duchami, za których wsparcie jesteśmy niezmiernie wdzięczni.

Z naszymi wolontariuszami spotkaliśmy się wczoraj, 5 grudnia, by podziękować im za ich zaangażowanie i wsparcie. W uznaniu i podziękowaniu za pracę, każdy wolontariusz otrzymał dyplom wraz z serdecznymi życzeniami oraz upominek. Obecni na spotkaniu mieli też możliwość wysłuchania specjalnie dla nich zorganizowanego koncertu Anny Ratajczak, Agaty Muranty i Zofii Nowak. Nie zabrakło tez słodkiej niespodzianki – okolicznościowego tortu.