Uczestnicy  Domu Dziennego Pobytu „Zacisze” w Barcinie stoją przed zebraną widownią, dyrektor biblioteki wita zebranych gości

Jasełka to widowiska czy przedstawienia o Bożym Narodzeniu, wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, szczególnie chętnie wystawiane w okresie okołoświątecznym. Jedno z takich widowisk odbyło się w barcińskiej bibliotece 22 stycznia, a wystawili je uczestnicy zaprzyjaźnionego z biblioteką Domu Dziennego Pobytu „Zacisze” w Barcinie.

Przed licznie zgromadzoną publicznością aktorzy wystawili kilka scen, które opowiedziały zebranym historię narodzin Jezusa Chrystusa – od zwiastowania pasterzom poprzez ich wędrówkę do stajenki, w której spoczywał nowo narodzony Zbawiciel, aż po wizytę Trzech Króli z darami.

Fragmenty recytowane przeplatały się z kolędami, które odśpiewywane były chętnie przez wszystkich zgromadzonych. Na uwagę zwracały także piękna scenografia i starannie wykonane kostiumy. Całość uznana została przez gości za naprawdę wzruszające widowisko; wysiłki aktorów, autorów scenariusza, kostiumów i scenografii nagrodzono gromkimi brawami.