Stół na którym znajdują się nagrody w turnieju takie jak puchary, medale, książki i wiele innych

47 zawodników i zawodniczek wzięło udział w IMAGO – Noworocznym Turnieju Szachowym, który odbył się w sobotę, 1 lutego 2020 roku, w barcińskiej książnicy. Organizatorami turnieju byli: Firma Imago Okna, drzwi, rolety Tański Tomasz, Zespół Szkół, Urząd Miejski oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Barcinie.

Turniej rozegrano w siedmiorundowym systemie szwajcarskim, kojarzenie komputerowe, przy tempie 15 minut na zawodnika. Zawody podzielono na dwie kategorie: OPEN A - kategoria III i wyższe oraz OPEN B – kategoria IV i niższe. Najmłodszy z zawodników miał 7 lat a najstarszy 85. Sędzią głównym zawodów był pan Hubert Łukomski – Z-ca Burmistrza Barcina. Rywalizowano przez blisko pięć godzin, podczas których nie brakowało prawdziwych emocji. Na każdego z uczestników turnieju czekały nagrody rzeczowe a na zwycięzców dodatkowo puchary i nagrody finansowe.

Zwycięzcą turnieju został Karol Kacprzak (BKS Chemik Bydgoszcz), drugie miejsce zajął Andrei Maksimenko (ŻTMS Baszta Żnin), trzecia lokata przypadła Pawłowi Kaczmarczykowi (ŻTMS Baszta Żnin).

W grupie juniorów na pierwszym miejscu uplasował się Karol Kacprzak (BKS Chemik Bydgoszcz), przed Kacprem Kacprzakiem (BKS Chemik Bydgoszcz) i Szymonem Podlewskim (MKS EMDEK Bydgoszcz).

W kategorii OPEN B najlepszym okazał się Adam Grzelak, tuż za nim Miłosz Kranz i Aleksander Polak. Najlepszą z dziewczynek była Michalina Młotkowska. Paweł Kaczmarczyk został najlepszym szachistą z Barcina. Najstarszym zawodnikiem był pan Jan Kudłacik.

Dziękujemy naszym Współorganizatorom za niespodziankę w postaci ufundowanego tortu z okazji jubileuszowego IMAGO - Noworocznego Turnieju Szachowego 2020, który w tym roku w barcińskiej bibliotece odbył się po raz piąty.

Miłośników królewskiej gry już dziś zapraszamy, aby spróbowali swoich sił na kolejnym turnieju szachowym.